Skip Navigation Links
ملکی کردن واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید
 شماره روزنامه: ۴۳۱۲  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۰۲/۴  شماره خبر: ۳۳۸۰۱۶۹
 
ملکی کردن واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عنوان کرد: بخش عمده‌ای از مرحله ساخت و تحویل واحدهای مسکونی مهر در شهرهای جدید به پایان رسیده و بخش محدودی از آن به ویژه در اطراف شهر تهران باقی مانده است، شرایطی که کاملا فرصت را برای پرداختن به امور توسعه‌ای در چارچوب قانون و راهبردهای موجود در سایر شهرهای جدید به وجود آورده است.
حبیب‌الله طاهرخانی برنامه‌محوری را موضوع کلیدی شرکت عمران شهرهای جدید در سال ۹۷ اعلام کرد و افزود: انتظار داریم تمامی مدیران عامل شهرهای جدید و همچنین مدیران ستادی شرکت در این سال دارای برنامه کاری مشخص در حوزه وظایف خود بوده و معیار ارزیابی دقیق برای عملکرد خود تعیین کنند تا دچار روزمرگی در امور جاری نشوند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه‌های شاخص این شرکت در شهرهای جدید طی سال ۹۷ بیان کرد: قطعا باید با مدنظر قرار دادن این پروژه‌ها در سال جدید، در صورت لزوم به اصلاح آنها پرداخته و همچنین نظارت کامل را در فرآیند اجرای آنها داشته باشیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید براینکه مسیر سال‌های آتی این شهرها باید امروز و به کمک طرح‌های شاخص مشخص شود، گفت: به عقیده من خلاقیت و نوآوری اصل ویژه‌ای در تامین مالی و نحوه پیشبرد پروژه‌ها خواهد بود که باید در سال جدید به این مطلب نیز توجه شود. طاهرخانی همچنین با تاکید بر اهمیت توجه به موضوعات اجتماعی و فرهنگی در فرآیند توسعه‌ای شهرهای جدید بیان کرد: قطعا عدم توجه به این موارد، مسائل پیچیده‌ای را با خود به همراه خواهد داشت.
 
وی توجه به شفافیت مالی و استاندارد‌سازی در شرکت‌های عمران تمامی شهرهای جدید را امری مهم و ضروری دانست و گفت: ما همچنین باید به مساله تهاتر به‌عنوان یکی از رویکردهای اصلی شرکت عمران نیز توجه کرده و این اقدام را تنها در اراضی آماده‌سازی شده و در چارچوب دقیق به انجام برسانیم.  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت تقویت حوزه حقوقی در شهرهای جدید بیان کرد: شرکت عمران طی سال‌های گذشته شروع خوبی در امور مربوط به سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌های اجرایی داشته ولی باید بگوییم که به‌رغم این اتفاق مشکلات جدی نیز در اجرایی کردن آنها داشته است که خروج از این مشکلات یکی از رویکردهای اصلی شرکت در سال جدید خواهد بود. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ملکی کردن واحدهای مسکن مهر و افزایش تعامل با دستگاه‌های استانی و شهرستانی را از دیگر برنامه‌های مورد نظر در سال ۹۷ اعلام کرد و گفت: همچنین تصمیم داریم عملیات اجرایی دو شهر جدید تیس و سیراف را در سال جدید به‌صورت جدی آغاز کرده و رویکردهای مطلوب شرکت عمران را در این مناطق اجرایی کنیم.